O nás

Ski klub MastersRokytnice nad Jizerou

 

Rokytnici nad Jizerou se sportovalo a lyžovalo již v minulém století, kdy zde byl roku 1908 založen Ski Klub Rochlitz.

 

Sto let po vzniku tohoto klubu, byl v roce 2008 založen Ski Klub Masters u jehož zrodu stál pan Vladimír Málek. Členové tohoto klubu následně zvolili Vladimíra Málka za svého předsedu.

 

Klubový odznak, který používali členové Ski Klubu Rochlitz , byl předlohou pro vytvoření nového klubového odznaku Ski Klubu Masters. Snažili jsme se tak pokračovat v tradici a historii prvních zakladatelů sjezdového lyžování v Rokytnici.

 

Pod vedením Vladimíra Málka se klub velmi úspěšně rozvíjí již sedmým rokem a nyní má 19 aktivních členů. Členové klubu Masters jsou bývalými vynikajícími reprezentanty sjezdového lyžováníalpských disciplinách a ve svém lyžařském umění pokračují jako „Masters“ i v současnosti.

 

Každým rokem se členové klubu Masters zúčastňují mnoha závodů nejen  v  České republice, ale i v zahraničí a v silné konkurenci obsazují stupně vítězů na závodech Mistrovství světa, Světového poháru či Mistrovství republiky ČR.

 

Mezi nejcennější úspěchy patří:

 

Jan Samohel ml. získal 2. místo na Zimních hrách Masters v Krajnske Gore, Slovinsko v roce 2010.

 

Jan Čermák st.  získal 3. místo na Zimních hrách Masters v Krajnske Gore, Slovinsko v roce 2010.

 

Vladimíra Krejčí  získala křišťálový globusu za 2. místo v celkovém hodnocení světového poháru  Masters v roce 2011 a 2016,

                             3.místo ve slalomu na Mistrovství světa Masters  v Abetone v roce 2015

 

Roman Dědeček získal 3. místo na Mistrovství světa Masters v USAMammonth Moutain 2012

 

Hana Ledvinová získala 3. místo na Mistrovství světa Masters ve Francii v Megeve 2013, v roce 2016 4. místo v celkovém hodnocení Světového poháru Masters

 

Za dobu existence Ski klubu Masters naši závodníci získali:

na 50 medailí ze světových pohárů11 x zlato, 12x stříbro, 22 x bronz ,

ze závodů FIS také více jak čtyři  desítky medailí14x zlato, 20 x stříbro, 8 x bronz,

ze závodů Českého poháru Masters jsme překročili stovku získaných medailí a můžeme se pyšnit i  několikanásobnými tituly Mistr ČR.

 

Stupně vítězů na Světových pohárech Masters, závodů FIS, kromě výše uvedených členů, pravidelně obsazují tito vynikající závodníci : Jan Samohel st., Jiří Prousek,Tomáš Vaněk, Jindřich Málek, Tomáš Bičák, Renata Hornová , Petr Udatný, Lukáš Horna, Stanislav Eichler , Pavel Babička, Jan Krejčí, Robert Lange a Richard Lottring.

 

Velký podíl na těchto úspěších má trenér Mgr. Milan Jon, v minulosti trénoval i Filipa Trejbala, který se stal juniorským Mistrem světa.

 

České republice i v zahraničí, je Klub Masters velmi kladně vnímám a hodnocen nejen za svou závodní činnost, ale především i za činnost v organizaci mezinárodních závodů Memoriál Dr. Vedrala FIS.

 

Tato významná akce je dnes známá mezi lyžaři celé Evropě . Se všemi pěti ročníky je spojeno především jméno Vladimíra Málka, který tento závod organizuje od roku 2009.

V  roce 2011 získal souhlasné stanovisko od SLČR a mezinárodní komise FIS k povýšení tohoto závodu do kategorie FIS.

V roce 2012 byl dokonce na tento pozván a svou účast přislíbil prezident Václav Klaus. Jeho návštěva byla ,kvůli jeho zranění, těsně před závodem zrušena.

V roce 2013 se tento závod rozšířil o další disciplínu- Super-G.

 

Ambice rokytnických Masters nekončí jen u závodu Memoriálu DR. Vedrala.

 

Předseda klubu Vladimír Málek dokázal do Rokytnice nad Jizerou na základě výborného hodnocení všech pěti ročníků Memoriál Dr. Vedrala  prosadit nejen u zástupců a funkcionářů TJ Spartak , rady města Rokytnice, bývalého hejtman Libereckého kraje Mgr. Stanislava Eichlera, předsedy svazu lyžařů ČR Aleše Krýzla, předsedkyně komise Masters SLČR Ivy Kárníkové), ale především u komise FIS Masters dne 5.6.2013 v Dubrovníku ojedinělou a v České republice poprvé konanou akci – Mistrovství světa Masters 2016 .

 

V současné době je Mistrovství světa Masters přesunuto do Špindlerova Mlýna, protože bývalý výbor TJ Spartak, který celou akci schválil nakonec od pořadatelství odstoupil.

 

Po dvouleté přestávce v pořádání závodu Memoriál Dr. Vedrala FIS z důvodu nepřízně počasí, připravuje předseda Ski Klubu Masters Vladimír Málek již jeho šestý ročník , který se bude konat ve dnech 5.-7.2.2016 v disciplínách Super-G, obří slalom a slalom.

 

Pro závodníky, kteří se na tento závod velmi těší , budou opět připraveny krásné ceny, které zajišťuje Ski klub Masters.

 

Další novinkou je, že Ski klub Masters převzal patronát nad nadějným závodníkem s handicapem Matějem Ponocným, který dokázal v Evropském poháru neslyšících v zimní sezoně 2014/2015 získat dvě cenná první místa a  1. místo na MR ČR.

 

Klub Masters může závodní a organizační činnost vykonávat a rozvíjet především díky sponzorským darům, které získává nejen od samotných členů Masters, ale především díky ostatním sponzorům, kterým je sport blízký.

 

Za tuto podporu všem našim sponzorům patří obrovské poděkování.

 

Vladimír Málek

Předseda Ski klubu Masters