Mistrovství světa Masters v Abetone, 21.-28.3.2015, SG, GS,GS,SL

V neděli 29.3.2015 jsme se vrátili z Mistrovství světa Masters v Abetone, které probíhalo ve dnech 21.-28.3.2015.

 

Do Abetone se sjelo kolem pěti set závodníků z 22 zemí. Na profilově náročných a dlouhých tratích se závodilo i při nepřízni počasí a organizátoři dokázali, že i přes déšť a  teplo, které panovalo, umí tratě skvěle připravit a vypreparovat. Vzhledem k dešti se muselo zrušit středeční SG kategorie B a přeložit na jiný den. Nakonec se všechny disciplíny všech kategorii zvládly odjet a organizátoři mohli tak se ctí dokončit týdenní závodění svěťákovým sobotním obřákem.

 

Ve velké konkurenci jsme obstáli a Vlaďka Krejčí získala na tomto mistrovství světa ve slalomu 3. místo, čímž jsme pro rokytnické Masters rozšířili sbírku těchto cenných kovů.

SG obsadila 4. místo a v GS 2 x 5 místo.

Hanka Ledvinová stačila odjet jen obřák, ve kterém obsadila 8. místo. Ve slalomu se bohužel zranila a další závody jet nemohla. Velká škoda, protože při její letošní skvělé formě jsme doufali, že také dosáhne na medailové pozice.

Honza Čermák obsadil ve slalomu krásnou 5. příčku. Ten den byl opravdu těžký. Lilo jako z konve a i přes špatnou viditelnost, to Honza zvládl a dojel si pro tento krásný výsledek. V SG získal 8. místo, v GS 9. a 12. místo.

Vláďa Málek kvůli zdravotním potížím, které mu činila operovaná kyčel, nakonec do startu obřáku nemohl nastoupit.

 

Českou republiku, kromě rokytnických Masters , reprezentovali Krušnoborci a tříčlenný tým Férů. Celkem nás závodilo 17, z toho 7 žen a 10 mužů. Na medailová místa tentokráte dosáhly jen ženy a získaly 9 medailí2 x zlatou, 4 x stříbrnou a 3 x bronzovou. HOLKY, SKVĚLÁ PRÁCE J !

 

Kompletní fotogalerii naleznete zde: http://skimasters.rajce.idnes.cz/

 

Za všechna umístnění patří všem velká gratulace.

 

V příštím roce 2016 nás čeká MS ve Špindlerově Mlýně. Již nyní v Abetone, se o tomto mistrovství hodně mluvilo a  Iva Kárníková, předsedkyně komise Masters, přiblížila zástupcům jednotlivých výprav předběžný program tohoto vyjímečného závodu, který je v Čechách jen a jen díky  pětiletému úsilí Vládi Málka. To, že není nakonec v Rokytnici je velká škoda pro nás všechny, protože podle reakcí závodníků, se  očekává vysoká účast.

 

Vlaďka Krejčí